Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu ərazisində dənizdə nəzarətsiz ərazidə vətəndaşların köməksiz vəziyyətdə qalması barədə məlumat daxil olub.
Bu barədə BUTA.TV-a FHN-in mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri əraziyə cəlb olunub.
Həyata keçirilən operativ xilasetmə əməliyyatı sayəsində balıqçı qayığının mühərrikində yaranan nasazlıq səbəbindən sahildən təqribən 1 km məsafədə dənizdə köməksiz vəziyyətdə qalan vətəndaşlar, 1994-cü il təvəllüdlü Rəhman Mərifət oğlu Məmmədov, 1986-cı il təvəllüdlü Əli Ramiz oğlu Əliyev, 1981-ci il təvəllüdlü İntiqam İslam oğlu Məmmədov və 1980-cı il təvəllüdlü İlkin Şakir oğlu Quliyev xilasedicilər tərəfindən xilas edilərək sahilə çıxmaları təmin edilib.